UV protected Wholesale Natural Artificial Grass Boxwood Flower Panels For Home Indoor Decoration
Artificial boxwood board made of 100% fresh plastic, non-toxic, environmentally friendly to people and pets, no maintenance required, very suitable for indoor green decoration. We have also added UV-resistant materials to ULAND's artificial green fence panels. They can be used for a period of 5 to 8 years without fading, and they offer excellent hedging and excellent privacy protection. Easy to install and can be fixed on any wall or fence. Includes green attachment fasteners. These evergreen panels can be cut to size and bent to easily fit any surface. Man-made Ivy Fence panels are concealable, lightweight but with high density and stability, perfect for covering ugly landscapes and transforming them into a new look with a natural green look.
Product details
| Product | Artificial boxwood panels |
| Size | 50*50cm |
| Weight | 382 g |
| Package Size | 52*52*30cm, 12pcs in one carton |
| Packing | Standard export carton |
| Sample | Sample fee: USD 45, delivery time for sample:3-15days |
| Delivery time | 14-30days |
| Payment | Trade assurance / TT / Paypal |
| Warranty | 3-5years |
| Feature | UV Protected; waterproof; eco-friendly;Easy to clean and so on. |
FAQ
1. shippment
A: worldwide shipping is okay.
B: our shipment time is 15-30days but the accurate time is based on your quatity and requirement on the items.
C: before delivery every piece will be inspected by our QC to ensure that all goods is well done.
2. what kind of artificial plant can you provide?
A: about size,we can provide different size and can be customized according to your requirement.
B: about color, you can choice the color of flower or we can make what color you like
Hot Tags: artificial grass boxwood flower panels, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale

















