Handmade Natural outdoor decor green boxwood grass panels for home garden decoration
Enjoy high quality similar to real sunflowers, no watering and care, strong resistance to UV, wind, frost, rain, snow and rot. Long lasting quality. Certified by the World Environment Association, harmless to humans or the environment. Self-designed-sample-quality-boarding. competitive price. Save a lot of money than planting a real tree.
Uses: indoor and outdoor: weddings and restaurants. Family. beach. airport. garden. square. School etc.
Product details
| Product | Artificial boxwood panels |
| Size | 50*50 cm |
| Weight | 630 g |
| Package Size | 52*52*30cm, 12pcs in one carton |
| Packing | Standard export carton |
| Sample | Sample fee: USD 45, delivery time for sample:3-15days |
| Delivery time | 14-30days |
| Payment | Trade assurance / TT / Paypal |
| Warranty | 3-5years |
| Feature | UV Protected; waterproof; eco-friendly;Easy to clean and so on. |



Attention:
Please understand, due to some factors, such as the different monitors and the different light circumstances, the colours of the real items will be a little different from the items in the pictures.
Please allow slight deviation of measurement.
Competitive Advantages
Well and High Quality Control,
Prompt Delivery,
New Product,
Customer's Design and Logo are Welcome,
Competitive Prices,
Earth-friendly Products,
In a Variety of Design,
Small Order Acceptable,
ODM Accepted,
OEM Accepted
Hot Tags: natural outdoor decor green boxwood grass panels, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale



















