Artificial Boxwood Topiary Grass Round Ball Ornaments
Funtion:
It is mainly made of new fresh PE. It is good for decoration at home, garden, hall, restaurant,Supermarket, hotel and office. It is also good for Christmas Decoration.
Advantage: It is directly used indoors as well as outdoors . It is UV resistance,fireproof and waterproof. It has SGS UV ,fire proof certificate for quality guarantee.
Product details
| Product | Artificial boxwood balls for home decoration |
| Size | 28 cm |
| Weight | 170 g |
| Package Size | 72*46*25cm, 6pcs in one carton |
| Packing | Standard export carton |
| Sample | Sample fee: 45pcs, delivery time for sample:3-15days |
| Delivery time | 7-25days |
| Payment | Trade assurance / TT / Paypal |
| Warranty | 3-5years |
| Feature | UV Protected; waterproof; eco-friendly;Easy to clean and so on. |


Packaging & Delivery
Packaging Details: bag and carton
Delivery Detail: 15-30days according to amount of your order
Specifications
1. High quality and competitive price
2. High imitation artifiical topiary
3. Good for hotel or shoping center
4. Welcome OEM
Hot Tags: artificial boxwood topiary grass round ball ornaments, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale



















