Artificial Boxwood Hedge Grass Mat
Product Description
| Product | Artificial boxwood panels for home decoration |
| Size | 50*50 cm |
| Weight | 810 g |
| HS Code | 6702100000 |
| Package Size | 52*52*35cm, 12pcs in one carton |
| Packing | Standard export carton |
| Sample | Sample fee: USD 45, delivery time for sample:3-15days |
| Delivery time | 7-25days |
| Payment | Trade assurance / TT / Paypal |
| Warranty | 3-5years |
| Feature | UV Protected; waterproof; eco-friendly;Easy to clean and so on. |


Product Description:
Artificial boxwood hedge, we are a supplier of artificial plants and have been in business for ten years. In addition, we also have the latest production technology. Our products are made of environmentally friendly and non-polluting materials and are produced with new raw materials, so it has a three-year service life and can better decorate every part of the design.
Sample service:
In order to let customers better understand and check the quality of our products, we can provide free samples for your reference, as long as you are willing to pay the freight. When you place an order, we will return the shipping cost to you. We believe that our products and samples will be satisfied with you, and we can also customize according to your requirements, such as model, color, size, packaging.
Our Company:
Founded in 2005, Founded in 2005, Zhejiang Ruopei Arts & Crafts Co., Ltd. is mainly engaged in the research and development of high-quality artificial plants, artificial trees, artificial flowers, artificial bonsai, large artificial landscapes and artificial rocks. Covering an area of more than 3,000 square meters, it is located at No. 10 Wuhua Road, Heyetang Industrial Zone, Yiwu City, Zhejiang Province, and is exported to South America, North America, Europe and other countries.
The company has a group of high-quality engineering and technical personnel andmanagement personnel, the product looks novel, high quality, can provide professional design and customized services according to customer requirements. Customer first, quality first "is our business purpose."
Hot Tags: artificial boxwood hedge grass mat, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale
















