Faux Artificial Ornamental Plants For Decor
Artificial boxwood Hedge is a silk hedge, manufactured to disguise any unsightly outdoor views such as electrical boxes, and fake hedge can also enclose areas to offer privacy. Our hedge topiary are crafted in many varieties, like flower hedge, cedar hedge or our silk ivy topiary hedge products. The wholesale topiary hedge is made with UV resistant chemicals impregnated into the silk foliage so it can withstand all hot and cold weather conditions. Our artificial hedges can be manufactured to your exact size specifications.
| Product | Artificial boxwood panels for home decoration |
| Size | 50*50 cm |
| Weight | 1170 g |
| HS Code | 6702100000 |
| Package Size | 52*52*35cm, 12pcs in one carton |
| Packing | Standard export carton |
| Sample | Sample fee: USD 45, delivery time for sample:3-15days |
| Delivery time | 7-25days |
| Delivery time | Trade assurance / TT / Paypal |
| Warranty | 3-5years |
| Feature | UV Protected; waterproof; eco-friendly;Easy to clean and so on. |



Feed back:
-If you are satisfied with the items, please give us the second order or please introduce us to your friends.
-If you are not satisfied with it, please contract with us, we will offer our best solution as soon as possible
-And we also have any other products for you reference, If you are interested in our products, we can provide you with the catalog for you reference.
Why choose us?
1).We are China leading art&craft manufacturer
2).Alibaba assessed 4 years Gold supplier
3).Inspected by the inspection instuction of Bureau veritas certification
4).100% Q.C inspection before shipping
5).Best quality&best service with competitive price
Hot Tags: faux artificial ornamental plants for decor, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale
















